Článek o výběru nejvhodnějšího deodorantu najdete zde. Urcitě se mu pověnujte, protože pak pochopíte základ toho, od čeho se bude odvíjet vaše tápání v nejednoduchém světě těchto krásných a účinných přírodních produktů. Najít totiž ten, který vám bude vyhovovat, nebude nechávat stopy na oblečení, bude vám vonět a vydrží nějakou dobu, není úplně jednoduché.

Pojďme rovnou k Agent Nateur Holi(stick) Nr. 3 Deodorant. Náročné parametry přírodní kosmetiky jednoznačně splňuje a kromě toho je samozřejmostí, že jsou všechny jeho složky v bio kvalitě, netestuje se na zvířatech a je non-toxic. 

Obal je kulatý váleček z tvrdého bílého plastu. Má nekomplikovaný design s černým písmem a působí velmi čistým dojmem. Šroubovací uzávěr je praktický a při cestování nikam neodpadává, což se mi jindy u jiných značek párkrát stalo.

Konzistence je hladká a je v ní cítit, že obsahuje oleje. Zde je to konkrétně kokosový, avokádový a ricinový, díky nimž se deodorant  velmi dobře nanáší. Při aplikaci na kůži nemusíte velmi tlačit, ale konzistence se ani nerozmazává. Při opakovaných použitích jsem cítila na omak trochu “grit”, který tvořily jemné částečky jedlé sody. Nic, co by mne osobně znepříjemňovalo aplikaci, ale někoho, kdo je zvyklý například jen na kuličkové deodoranty, by to mohlo překvapit.

Co se vůně týká, tak já osobně nemám úplně v oblibě levanduli, ale v Holi(stick) Nr. 3 Deodorant je cítit tak jemně a nenápadně, že se mi ta kompozice líbí. Nutno říct, že některé dny mám stále náladu na nějaký úplně bez vůně. Komu se ani nádech levandulové vůně nezamlouvá, ten si může ještě vybrat ještě deodorant s vůní růže a santalového dřeva. K dispozici je i unisexová verze v krásném černém obalu, která obsahuje směs několika esenciálních olejů. Byla by výborná jako pánský dárek. Firma rovněž nezapomněla na citlivky. Vyrábí i verzi pro sensitivní kůži, bez sody a s minimem essenciálních olejů, které by mohly pleť podráždit. Bude mojí příští volbou. 

Co se skvrn na oblečení týká, tak ty mně nikdy nezanechal, i tmavé oblečení zůstalo vždy netknuté.

Výhody:

  • Netoxické složení s přírodními oleji
  • Příjemná a nevtíravá vůně
  • Obal praktický a designově čistý

Nevýhody: 

  • Jemný “grit” díky malým částečkám jedlé sody
  • Neexistuje verze úplně bez vůně – pro ty, co absolutně nesnesou ani nádech vůně jakýchkoliv éterických olejů
Předchozí článek5 věcí, které NEdělejte své pleti
Další článekPleťový olej. Jak poznat ten kvalitní?