Stačilo pár produktů od této značky, která se ne úplně dobře shání. A měla jsem jasno. Přesto, že nelákají estetickou stránkou balení, tak obsah to plně vynahrazuje. Marie Veronique, která stojí za zrodem těchto vypiplaných, k pleti ultra jemných a přitom velmi účinných zázraků, ví co dělá. A dělá to velmi dobře.

Marie Veronique je učitelka chemie a také kosmetička mající vzdělání v oboru vědy a matematiky, kterou problémy s pletí typu hormonálního akné a rosacey dovedly až k vývoji svojí značky. V roce 2002 řešila nesnáze s nalezením produktů, které by vyhovaly její pleti s růžovkou. Konvence pro ni nebyla volba. Byla to i ona, kdo byl mezi prvními, kteří na trhu měli svůj SPF produkt s non-nano zinkem.

Marie Veronique není žena ve věku 30-ti let, a ani 40-ti. Je jí již o něco víc. A to je pro nás, kdo hledáme anti-aging produkty, výhoda. Vyvíjí, inovuje, míchá a stále se ohlíží na dokázané účinky látek pro kvalitu a zdraví pleti. Tím se můžeme skoro spolehnout, že pro sebe i své klientky formuluje složení takové, které bude účinně působit proti známkám stárnutí, zmírňovat negativní účinky UV záření, podporovat produkci kolagenu. Ve svých formulacích to dělá naprosto špičkově, tak jak jí velí její intuice, znalosti chemie a pomáhá jí v tom i spolupráce s dcerou, která má vzdělání v bio-medicíně. Produkty zaměřuje na odstraňování příčin stárnutí pleti.

V minulosti jsem dlouho pokukovala po séru s kyselinou ferulovou a vitamínem C od Skinceuticals. Jistě víte, které to je. Nemusím vám říkat, že složením se mi některé z obsažených látek nezamlouvaly, ačkoliv ty ostatní jsou v něm pro pleť prospěšné. Proč dělat kompromis, když je na světě i produkt podobných účinků a složení. Navíc mnohem lepší. Tak jsem našla Marie Veronique Vitamins C+E+Ferulic Serum, které je propracovanější a navíc zcela čisté.

Vitamins C+E+Ferulic Serum
Vitamins C+E+Ferulic Serum

Vitamins C+E+Ferulic Serum poskytuje tolik účinků, že není jednoduché začít vyjmenovávat. Kombinací kyseliny ferulové a vitamínu C a E (v podobě smíšených tokoferolů) dokáže ve dne posilovat ochranu kůže vůči UV záření a neutralizovat volné radikály. V noci zase napomáhá tvorbě kolagenu a opravě poškozených buněk. Vitamín C je zde obsažen ve formě magnesium askorbyl acetát, který pleť nedráždí a stabilní tetrahexyldecyl askorbát, což je v oleji rozpustný ester vitamínu C. Ten je schopný proniknout z epidermid do dermis. Nemá však exfoliační účinky a pleť neirituje. Zajímala jsem se o celkové procento kyseliny askorbové a jejích derivátů a je to kolem 7%. Pro pleť citlivou je to v těchto formách zcela ideální. 

Dalšími složkami jsou extrakt ze zeleného čaje, ceramidy, kyselina alfa lipoová, smíšené tokoferoly (není zde pouze alfa tokoferol, ale celé spektrum vitamínu E), koenzym Q10, astaxanthin, ceramidy, glutathion, kyselina ferulová a hyaluronová, lykopen. Popsat všechny účinky jednotlivých složek by bylo na několik stránek. Líbí se mi, že složení se navzájem nádherně doplňuje a na pleti je to znát. Je vyhlazená, spokojená, rozzářená. 

Při používání produktů Marie Veronique je třeba si zvyknout na jejich specifickou vůni. Řada bez esenciálních olejů není tou, kterou budete používat kvůli ohromujícím olfaktorním zážitkům. Tady se nic takového nekoná. Vůně jednotlivých složek nemusí být příjemná každému, v produktech není zastřená žádnými aromaterapeutickými oleji. U některých produktů je nutno se skutečně soustředit jenom na účinky, texturu a přirozenou vůni jednotlivých složek. U většiny z nich to lze snést a zvyknete si. I na barvy, protože výsledný produkt je ovlivněn raw složkami neupraveného zabarvení. Jak jsem psala v příspěvku na Instagramu, tak toto sérum má díky obsahu kyseliny ferulové vůni připomínající kuřecí párky. Není to úplně to, co potěší vaše smysly a záleží hodně na tom, jak moc citlivý čich máte. Vůně je rozhodně i nějakou chvíli po aplikaci cítit, nezmizí ihned. Pokud nemůžete kuřecí párky, je dost možné, že vám Vitamins C+E+Ferulic Serum vyhovovat právě kvůli tomuto nebude. Pozor si dejte i v těhotenství. Sérum je sice svým složením pro tuto dobu naprosto vhodné a zařadila bych ho i jako vhodnou alternativu retinolu. Jeho vůně ale v prvním trimestru v době těhotenských nevolností není to pravé ořechové. Nechci úplně přehánět, během pár hodin zmizí a pokud nikdo nepřijde po aplikaci úplně blízko, párky z vás neucítí:).

Vitamins C+E+Ferulic Serum
Vitamins C+E+Ferulic Serum

Sérum se roztírá velmi dobře, prakticky samo. Textura je lehká, zabarvená do žlutooranžova a po nanesení se ihned vsákne. Lehce vypíná a je to jeden z přípravků, po kterém efekt po nanesení je znatelný ihned. Kromě vypnutí je to i celkové rozzáření, bez jakéhokoliv lesku. Nesmírně oceňuji fakt, že sérum pleť nikdy ani v nejmenším neiritovalo, nepodráždilo, pleť nikdy nepálila, nereagovala zarudnutím.

Co se kombinovatelnosti s ostatními produkty týká, tak 2x se mi stalo, že produkt nanesený po něm žmolkovatěl. Bylo to tehdy, když jsem nanesla větší množství. Pak už vždy fajn. Trochu výzvou je kombinace s produkty s esenciálními oleji nebo jinou vůní. Musíte najít takové, které se snesou a budete se cítit komfortně. A nebo rutinu poskládat tak, že většinou v kombinaci použijete produkty bezvonné.

Na www.cnet.com, kde najdete novinky, recenze, analýzy z odvětví vědy, techniky a medicíny bylo Vitamins C+E+Ferulic Serum zařazeno jako zatím nejlepší C-vitamínové sérum roku 2021. Což přiznávám, je subjektivní, ale z osobní zkušenosti nemůžu jinak, než souhlasit. Máte-li otázku, zda bych si ho koupila znovu, tak jednoznačně ano, již jsem to udělala a 100% znovu udělám.

Marie Veronique Vitamins C+E+Ferulic Serum seženete na oficiálních stránkách www.marieveronique.com, www.lilou-organics.com, www.thedetoxmarket.com, www.credobeauty.com, www.aylabeauty.com

Výhody:

 • Do detailu promyšlené složení s antioxidanty, vitamíny a kyselinou ferulovou
 • Stabilní, kvalitní formy vitamínu C
 • Obsah smíšených tokoferolů
 • Naprosto čisté, bez nežádoucích ingrediencí
 • Neobsahuje esenciální oleje a přidanou vůni
 • Přátelské ke kožnímu mikrobiomu
 • Výborné pro zařazení do rutiny v rámci anti-aging
 • Vhodná alternativa retinolu pro ty, jež ho užívat nemohou
 • Vyhovující pro všechny typy pleti, včetně citlivé, pleti s rosaceou a hormonálním akné

Nevýhody:

 • Vůně kyseliny ferulové a celého složení připomínající párky
 • Při aplikaci silnější vrstvičky mohou následné produkty žmolkovatět
 • Balení není nijak luxusní, lákavé. Je ale účelné, splňuje co dělat má a podle mne to obsah mnohonásobně vynahrazuje.

Předchozí článekLubrikační produkt – který vybrat pro zachování mikrobiomu a zdraví spermií?
Další článekKolagen – pomůže nám nezestárnout?