Honua je havajská kosmetika, využívající léčivé a zkrášlující byliny, které jsou díky svému původu z havajského ostrova vzácné, rostou na místě energizujícího slunce, slané vody a bujné vegetace. Honua nabízí produkty, které skincare rutinu zpříjemní voňavými produkty se složkami, které najdete v jiných značkách velmi málo.

Zakladatelka Honuy v produktech kombinuje ingredience s poznatky o zdraví pleti a jejím fungování. Je sama kosmetičkou a díky surfování a neustálém pobytu na sluníčku u sebe začala pozorovat brzo známky stárnutí. Díky její profesi a možnosti získat exotické oleje, byliny a extrakty z rostlin, se narodila Honua. Kosmetika, kterou pokud milujete přírodní, zdravou péči, nejde nechat bez povšimnutí.

Honua Hibiscus Beauty Booster mne zaujal jednoduchým, účelným složením, s ingrediencemi, které ve skincare vždy budu vítat. Sérum kromě látek zaručujících stabilitu produktu obsahuje zvlhčující hyaluronát, asthaxanthin a prášek z okvětních lístků ibišku (konkrétně Hibiscus Rosa Sinensis Linn). Na první pohled se můžete ptát – jak to může fungovat, když to má jenom tři hlavní složky? Podíváme – li se na produkt zblízka, zjistíme, že přípravek to rozhodně není překombinovaný, ale složení se zajímavě doplňuje a účinky jsou jedinečné. 

Honua Hibiscus Beauty Booster
Honua Hibiscus Beauty Booster

Sodium hyaluronát jakožto sodná sůl kyseliny hyaluronové má schopnost přitáhnout velké množství vody, zajistit pleti hydrataci a udržovat zdravý vzhled a správné metabolické pochody v kůži. Vysokou schopností hydratovat samozřejmě pomáhá minimalizovat vznik jemných linek a vrásek.

Prášek z okvětních lístků ibišku je bohatý na antioxidanty (anthocyanin, flavonoidy a polyfenoly), redukuje poškození volnými radikály a má proti-inflamatorní účinek. Ideální recept pro pleť citlivou, se sklonem k zánětu. Za zmínku stojí vysoký obsah mucinózních látek, tzv. “rostlinný sliz” (galaktóza, rhamnóza, arabinóza, xylóza a kyselina galakturonová). Tyto látky mají vysokou hydratační aktivitu a potencují účinek hyaluronátu ve zvlhčujících účincích na pleť.

Našla jsem i jednu studii, která posuzovala a porovnávala fyzikálně-chemické vlastnosti mucinózních látek na pleť z ibišku dvou botanických druhů. Ze závěrů vyplynulo, že druh ibišku, který je mimojiné obsažen v Hibiscus Beauty Booster (Hibiscus Rosa Sinensis Linn) měl signifikantně vyšší zvlhčující účinek na pleť. To mi napovídá, že ten, kdo složení koncipoval, věděl, co dělá.

Tímto výčet působení okvětních lístků ibišku nekončí. Prášek obsahuje totiž i malé množství AHA kyselin (jablečná a vinná). Díky jejich přítomnosti má sérum lehce exfoliační efekt. Všechno, co ale obvykle klasické kyseliny slibují, prášek z okvětních lístků ibišku dělá ultra šetrnou a jemnou cestou. Pleť zanechá bez podráždění, se kterým mají bohužel zkušenost citlivé typy pleti po užití klasických kyselin.

Honua Hibiscus Beauty Booster nemůžeme považovat za kyselinkové sérum samo o sobě. Tam, kde bychom však tradičně AHA kyseliny většinou nepoužili (hypersensitivní pleť, rosacea, ekzémy), můžeme tento produkt s práškem z okvětních lístků ibišku zkusit zařadit do rutiny. Doporučovala bych to v klidových fázích. Pleť je po něm jemnější, vyhlazená, vypjatá. Dokáže to bez vedlejších, nežádoucích efektů pálení, iritace a bez zčervenání. Jinak bych produkt doporučila naprosto pro všechny typy pleti.

Astaxanthin je antioxidant získávaný z mořské řasy (v tomto případě opět z Havaje), který má 6000 krát vyšší antioxidační účinnost než vitamín C. Redukuje buněčné poškození, neutralizuje volné radikály, snižuje zánět a regeneruje pleť. Má zářivě oranžovo-červenou barvu. Pro anti-aging účinky se přidává do produktů pro stárnoucí, zralou pleť.

Honua Hibiscus Beauty Booster
Honua Hibiscus Beauty Booster

Textura séra Honua Hibiscus Beauty Booster je gelovitá a polotekutá. Při nakápnutí na ruku kapička chvíli drží tvar a nerozteče se. Když aplikujete na obličej, neutíká pryč a při roztírání velmi dobře po pleti klouže. Barva je díky obsahu asthaxanthinu krásně oranžová.

Konzistence se vstřebává poměrně brzy, nezůstává žádný vlhký povlak a co jsem zaregistrovala jako účinek největší, bylo vypnutí a zlepšení textury pleti. Děje se to díky obsahu ibišku i AHA kyselin a vypínací efekt je skutečně dost znatelný. Bude se lišit u jednotlivých typů pleti, neznamená, že vy to pocítíte stejnou měrou, mne ale tento účinek hodně mile překvapil.

Tím, že tento booster neznatelně pleť tónuje, rychle se vstřebává a pleť vypíná je podle mne ideální na ranní použití. Nanáším ho stejně jako séra, tedy na vlhkou pleť po užití toneru nebo mlhy a před krémem. Pokud pro svojí rychlost vstřebání “zaschne” příliš brzo (např. pokud musím z koupelny odběhnout), osvěžím pleť opět mlhou a pak nanáším další vrstvenou péči. 

Každá ingredience v tomto produktu zastupuje svůj účel. Produkty s jednoduchým, ale cíleným účinkem jako je tento volím pro jejich snadnou zakomponovatelnost do pleťové rutiny. Jinými slovy – přípravky jako tento se vám nikdy neztratí. Vždy budou mít v pleťové rutině svoje místo. Můžete je například chtít prostřídat s jinými produkty s vysoce aktivními látkami. Nebo nechat pleť i sebe odpočinout od přípravků voňavých a intenzivních. Možná pleť dostáváte do klidového stavu po předchozím užití nevhodného produktu či po zhoršení kondice pleti a i tehdy se produkt tohoto typu hodí mít v rutině.

Honua Hibiscus Beauty Booster dostanete v Čechách koupit v e-shopu www.pulo.cz, kde je v nabídce celý sortiment havajské značky Honua.

Výhody:

  • Nekomplikovaný produkt obsahující účinné spojení pleti prospěšných látek
  • Vypíná, hydratuje, vyhlazuje a jemně tónuje (ideální účinky na den)
  • Snadná kombinovatelnost s ostatními produkty v rutině
  • Bez vůně
  • Neobsahuje esenciální oleje, alergeny, dráždivé konzervanty ani petrochemikálie…
  • Vhodný i pro citlivé druhy pleti včetně kuperózy, rosacey…
  • Výborný v době těhotenství, po porodu a tehdy, chceme-li jemnou péči bez vůní

Nevýhody:

  • Žádné nenacházím, produkt mne svými účinky vyhovuje a je to jeden z těch, které u mne vždy najdou svoje místo

https://www.researchgate.net/publication/283121889_CHARACTERIZATION_OF_THE_MUCILAGES_EXTRACTED_FROM_HIBISCUS_ROSA-SINENSIS_LINN_AND_HIBISCUS_MUTABILIS_LINN_AND_THEIR_SKIN_MOISTURIZING_EFFECT_Original_Article

https://www.researchgate.net/publication/326972460_Chemical_constituents_pharmacological_effects_and_therapeutic_importance_of_Hibiscus_rosa-sinensis-_A_review

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5198834/

Předchozí článekOdylique – přírodní bio kosmetika pro citlivou pokožku
Další článekPéče o kůži seniorů